Medikal Beyaz Tulum Tek Kullanımlık

Medikal Beyaz Tulum Tek Kullanımlık


 İş kazaları; çoğunlukla tedbir almamaktan kaynaklı meydana gelir. Her iş sahasının kendine göre tehlikeleri ve dikkat edilmesi gerekenleri vardır. Bazı iş sahalarında tulum giyilmesi gereklidir. Çünkü çalışılan ortam riskli kimyasallarla dolu ya da hijyen gerektiren bir yer olabilir. Çalışırken giyilen beyaz tulum tek kullanımlık olarak karşımıza çıkar. Tek giyimlik olan bu tulumlar doğaya zarar vermez ve geri dönüşümü de mümkündür. Çoğu iş sahasında tercih edilen tulumlara, rahat kullanımı ve sağlıklı olması sebebiyle talep fazladır.

Beyaz Tek Kullanımlık Tulum Nedir Ve Ne Gibi Özelliklere Sahiptir?

 Birçok iş alanında görmeye alışkın olduğumuz beyaz tulum tek kullanımlık olarak kullanılır. Lamine kumaştan üretilen bu tulumlar, hafiftir, hava aldıran ve terletmeyen bir yapısı vardır. Suyu itici özelliktedir ve kolay kolay ısıdan etkilenmez. Özel olarak üretilen bu iş giysileri, eğer çalıştığımız alan ya da malzemeler tehlikeli ise bizi bu durumda koruma görevini üstlenecektir.   İş ortamımızda riskli malzemeler ne kadar fazla ise bu tulumlardan giymemiz kaçınılmazdır. Böylece bu zararlı maddelerin cildimize hasar vermesi önlenir. Ya da aşırı hijyen gerektiren bir ortamda da yine bu tulumları kullanmayı adet edinmemiz bize fayda sağlar.

Tek Kullanımlık Beyaz Tulumlar İle Nerelerde Karşılaşırız?

 Rahat ve pratik kullanımıyla dikkat çeken beyaz tulum tek kullanımlık olarak birçok alanda karşımıza çıkabilir. Kimya laboratuarları, boya ve ilaç fabrikaları, hastaneler gibi kimyasal maddelerin ve risklerin fazla olduğu alanlarda kullanılması gereken tek giyimlik kıyafetlerdir. Kimyasallarla yapılan araştırma ve deneyler sırasında üzerimize temas eden zararlı maddelerden bizi koruyacak olan tulumlar oldukça önem taşır. Hastanelerde çalışan personellerin de zaman zaman bu tulumlardan giymesi gerekir. Yapılacak geniş çaplı ameliyatlar sırasında ya da olası salgın, virüs durumlarında tek giyimlik tulumlar önemli yer tutar.

 Tek kullanımlık tulumlar bazen çok daha farklı iş alanlarında karşımıza çıkar. Bu sektörlerde kimyasal maddeler ya da virüs riskleri yoktur. Ancak çalışılan alanın temizlik ve hijyeninin en üst seviyelerde olması şartı vardır. Genellikle hayvan üretim alanları, süt ürünleri üretimi, gıda fabrikaları, boyacılıkla uğraşanlar gibi daha birçok örnek verilebilir. Üretim tesislerinde çalışanlar, hijyen konusundan ödün vermeden gönül rahatlığı ile çalışabilir. Boyacılık ya da inşaat ustaları da çalışırken bu tulumlardan faydalanır. Böylece giysilerinin kirlenmesi önlenmiş olur.

Tek Kullanımlık Beyaz Tulumlar Hayatımızı Kolaylaştırıyor

 Çalışanları iş hayatında meydana gelebilecek kaza ve risklerden koruyan ve rahat kullanımıyla da tercih sebebi olan beyaz tulum tek kullanımlık olması sebebiyle güvenlidir. Eğer çalışma şartlarımız kimyasallarla iç içe ve riskli bir ortamdan meydana geliyorsa her an üzerimize bir kimyasal madde sıçrayarak cildimizi tahriş edebilir. Ya da çalışma ortamımız temiz ve hijyenik bir üretim tesisi ya da gıda kontrol laboratuarı gibi hassas yerler ise yine bu tulumlar olmazsa olmazımızdır. 

Rahat Kullanımıyla Tek Kullanımlık Beyaz Tulum 

 Tek kullanımlık beyaz tulumlar oldukça pratik giysilerdir. Kolaylıkla giyilip çıkartılır ve sizi zorlamaz. Hafif olması sebebiyle sırtınızda bir ağırlık varmış gibi hissettirmez. İçinde rahat hareket eder ve çalışmanızı sürdürürsünüz. Riskli bir ortamda giyilecek olan tulumla normal bir ortamda giyilecek olan tulum aynı değildir. Kapüşonlu ve boyun kısmının kapalı olduğu modeller daha tehlikeli iş şartları için tercih edilir. Ayak ve kol kısımları da büzgülü olan beyaz tulum tek kullanımlık olarak tercih edilir.