blog image

İlaçlama Tulumu

Diğer adı ile kimyasal koruyucu tulumları olan ilaçlama tulumu, ilaçlama esnasında koruyucu nitelikte olup, su ve partikül geçirmez, bakteri oluşturmaz. Çoğunlukla zirai ilaçlama yaparken, boya işlemlerinde veya gıda sektöründe çalışanlar hijyen açısından özellikle korunma amaçlı ilaçlama tulumu kullanmaktadır. Sıvı geçirmeme özelliği sayesinde üstüne dökülen kimyasal sıvıyı içine hapsetmeden direk üstünden akıtarak kimyasal ürünün çalışana zarar vermesini engeller.


İlaçlama tulumları ilaçlama esnasında mutlaka kullanılmalıdır. Kimyasal koruyucuda denilen bu tulumlar, petro kimya endüstrisi, kimyasal atık tesisleri, çimento sanayi, zirai ilaçlama, haşere ilaçlama, boyama gibi alanlarda koruyuculuk amacı ile giyilmektedir. Bu koruyucu tulumlar, çalışılacak iş alanına, kullanılacak ilaç yoğunluğuna göre çeşitli ve farklı modellerde mevcuttur. Yaşam alanlarımızın temizliği, hijyeni sağlanırken kullanılan ilaç çeşidine ve yoğunluğuna göre ilaçlama tulumu tercih edilmelidir. Zirai ilaçlama tulumları ve 3M koruyucu ilaçlama tulumları yaygın kullanılmaktadır. 3M ilaçlama tulumları, kolay çıkarılıp giyilebilir ve hava alan bir özelliğe sahiptir. Hava alan yüzeyi sayesinde terlemeyi minimum seviyeye indirerek, çalışmayı engelleyecek hiç bir faktör bulundurmaz. Çalışanların iş emniyetini sağlayan bu ilaçlama tulumlarında doğru giysi tipini seçmek önemlidir. Doğru giysi seçimi yaralanmaların önüne geçmekle birlikte uzun vade de meslek hastallıklarını da engeller. Bu tulumlar, koruyuculuğu bakımından 3 kategoriye ayrılabilir.

-düşük risk gurubunda olan koruyucular

-orta risk gurubunda olan koruyucular

-yüksek risk grubunda olan koruyucular.


İlaçlama tulumu gerektiği durumlarda kullanılmadığı takdirde hem sağlık hem de iş gücünüzün kaybına yol açmaktadır. Bu da sizi olumsuz etkileyecektir. İlaçlama tulumu siparişleriniz için web sitemizi ziyaret edebilir ya da 0216 390 4222 iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.