blog image

İş Eldiveni

Hijyen ve sağlık açısından başta sağlık sektörü olmak üzere çok amaçlı kullanılan iş eldiveni mikrop kapmamak için oldukça gereklidir. Özellikle muayene sırasında kullanılan bu eldivenler tamamen hijyeniktir.

Ağız en kolay mikrop kapan organımızdır. Bu nedenle sağlık ve hijyen açısından diş doktorları mutlaka kullan at eldiven kullanırlar. Bu eldivenler hijyenik olduğu için kesinlikle zarar vermez. Nitril, lateks, pudralı, pudrasız, ve vinil olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadırlar. Vinil eldivenler, hafif kalınlığı ile kullanım şekli değişmektedir. Pudrasızdır. Lateks içermemee birlikte nonallerjen ve her iki ele de uyumludur. Hissetme oranı fazladır. Terleme yapmaz, asit ve alkali dayanırlığı vardır. Latekse alerjisi olanlar için nitril ve vinil eldivenler tavsiye edilmektedir. İş eldiveni ile ameliyat eldivenleri farklıdır. Bunlar lateks içermezler. Pudralı ve pudrasız olarak doktorun bölümüne ve yapacağı muayeneye göre değişir. Pudralı olması çok önemlidir. Çünkü kişide dermatolojik bir durum söz konusu olabilir. Ameliyat eldivenleri ise enfeksiyonel durumlarda tedbir almak için önemlidir.
Nitril Pudrasız İş Eldiveni

Kauçuktan üretilen Lateks kullan at eldivenler kullanan bazı kişilerde içindeki proteinden dolayı alerjiye ya da diğer rahatsızlıklara neden olabilir. Bu yüzden sadece lateks içermeyen farklı eldivenler üretilmiştir. Nitril (Nitrile) Muayene Eldivenleri de bu eldivenlerdendir. Bir çeşit suni latekstir ve hammaddesi sentetik bir kopolimer olan akrilonitril-butadiendir ve bileşiminde lateks bulunmamaktadır. Bu yüzden lateks alerjisi olan kullanıcılar için bu tek kullanımlık eldivenler ideal bir seçenektir. Aynı zamanda parmak uçlarının hafif pütürlü olması ise çalışırken dokunma hissini ya da hassasiyeti güçlendirir. İnsan sağlığı herşeyden önce gelir. Sağlık açısından en önemli olan yerler hastaneler, tedavi merkezleri ve medikal ürün bulunduran yerlerdir. Ancak her ortamda kendimizi mikrop, bakteri gibi taşıyıcılardan korumalıyız.

İnovastil olarak tüm hizmetlerimiz ile insan sağlığı için hijyen unsurunu ilke edinerek çalışmaktayız. İş eldiveni çeşitleri için toptan ve parakende satışımız bulunmaktadır.


Toptan ve perakende iş eldiveni siparişi verebilir, eldiven ve diğer tek kullanımlık ürünlerimizi
buradan inceleyebilirsiniz.